„STANISŁAW SOYKA SEXTET”

Stanisław Soyka – śpiewak, pianista, kompozytor już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości, tęsknocie i spełnieniu ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. Soyka ma w dorobku 30 albumów w tym kilka, które osiągnęły multiplatynowe nakłady.
Jest jednym z tych artystów, których nie da się pomylić z żadnym innym. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny, niepowtarzalny styl. Jego charakterystyczny sposób śpiewania i wyrażania emocji sprawia, że mogą je odczuć wszyscy słuchacze wspólnie i każdy z osobna, każdy urzeczony czymś innym.
Formacja SOYKA SEXTET + to był zespół któremu początek dało pewne spontaniczne spotkanie jesienią roku 2004 w Studio Wąchock. Jego najciekawszym aspektem była sekcja rytmiczna, którą tworzyło trzech muzyków. W połączeniu z trzema melo-harmonikami stanowił bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje członków formacji wyzwalały podczas nagrań i w czasie koncertów unikalną siłę muzyki improwizowanej. W skład formacji wchodzili: Stanisław Sojka – śpiew, fortepian elektryczny, Przemek Greger – gitary, Marcin Lamch – kontrabas, św.p.Michał Zduniak – perkusja, Kuba Sojka – perkusja, śpiew, Zbyszek Uhuru Brysiak – perkusjonalia.