Wernisaż Forogramów Ewy Wiśniewskiej – Zduniak

Ewa Wiśniewska-Zduniak artystka wizualna, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Studia w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Wydział Projektowania Typograficznego w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2021 roku obroniła tytuł Doktora Sztuki. Zajmuje się projektowaniem typograficznym, grafiką warsztatową, malarstwem, fotografią, projektowaniem, aranżacja wnętrz oraz pracą dydaktyczną.
Pomysłodawczyni Fundacji im. Michała Zduniaka, zmarłego przed kilku laty  wybitnego muzyka jazzowego. Koordynatorka programu fundacji, której celem jest wspieranie młodych artystów, działalność wydawnicza, edukacyjna i kulturalna. Zajmuje się organizacją warsztatów muzycznych prowadzonych przez wybitnych muzyków w „STUDIO WĄCHOCK”.
Pełnomocnik projektu muralowego „Pomaluj mój świat”.
Współpraca z międzynarodowym czasopismem JAZZI MAGAZIN, Polonia Records.
Organizatorka warsztatów artystycznych w ramach stowarzyszenia „GOSPODYNIE MIEJSKIE”.
Aktywnie współpracuje ze STOWARZYSZENIEM BEZPIECZNY DOM, realizującego plan pomocy rodzinom dotkniętym przemocą domową.
Od kilku lat bierze udział w projekcie edukacyjnym „komunikacja obrazem”, realizowanym w ramach kształtowania wrażliwości artystycznej dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
SKANERUNKI
W wyniku poszukiwań twórczych artystka zdecydowała się odejść od powszechnie rozumianego malarstwa, na rzecz nowych nośników. Zachowując malarski sposób widzenia czy postrzegania i niezależnie od użytego materiału, przedstawia kolor jako afirmację światła. Tworzy alegorię rzeczywistości, zarys wyobrażeń i metafor, miejsca zawieszone między porządkiem świata realnego a jego konstytucją. Artystka wyraża się poprzez ekspresję formalną i estetyczną z zamiarem wyjścia poza autonomię sztuki, odnajdywania znaczenia w różnych koncepcjach i taktyce „rozpuszczania” dzieła sztuki w życiu codziennym, a także poszukiwania nowych dróg obiegu i odbioru sztuki.